Muzik
Home

Humor

Foto Kushtrimit

UniKKatiL

Horoskopi

Sport

Te dua

Libri i vizitorve

Tekste te Kengeve

Deqani

Love

Muzik

Chat

Reklama

My Car

.Tekste te kėngeve

 »ritmi i rrugės - ushtar i rrugės...

Njė fotografi e vjetėr ishte shkas i kėtij tregimi
qė nė kėtė natė tė qetė i hapi rrugėn njė kujtimi
tė njė kohe kur ēdo gje kishte tjetėr kuptim
ku nė udhėkryq tė madh qėndronte fati im.
Qė nė fėmirijė, nė asfalltin e ketij qyteti
nė koflikt me fėmijė tjerė, friga treti
me 10 vjet i mėsuar pėr tė goditur pa meshir
duke bėrė hajni tė vogla qė mė bėnin tė ndjehėsha mirė.
Shoqėria e keqe qė mė rrėthonte dhe jeta nėn okupim
ndjenja e lire e adnrenalinės sė rritur mė futėn nė krim
imitimi i filmave amerikan me gangster
edhe njė fėmijė i lazdruar i prirur pėr sherr.
Oborret e huaja pėr molla dhe dardha ishin caku i par,
pastaj kiosqet se ende kosiderohesm si fillestar
derisa u krijua pėrvoja qė na lejonte mė shumė
me urdhėrat e shefave qė gjithmonė na gjenin punė.
Shtėpi tė huaja, dyqane, vetura tė ndryshme ēdo natė
dhe punė tė tjera qė i punuam pėr njė kohė tė gjatė
6 vite rroktar i huaj derisa krijova gardėn time
Boss, ushtar i rrugės, kjo ishte ėndrra ime...

Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendova...

Tani fitimi ishte i madh sepse ishim veē 4 shok
ky qytet ishte i yni, ecnim nė qiell e jo nė tokė
Teenager tė shfrenuar pa dashuri nė zemėr
me vetura tė shtrejnta, para dhe ēdo natė njė tjetėr femėr
Kjo ishte jeta ime, ndėrsa shkolla njė kamuflim
i qeshur pėrgjithmon por pa qetėsi nė shpirtin tim
sepse armiqt nuk flenin, nė shėnjestėr tė tyre ishim
problem permanent konkurencėn e kishim
Luftėn pėr teritore, pėr zanatin tonė tė vjetėr
edhe pse tani kishim filluar edhe ndonjė pun tjetėr
biznismen tė vėrtet, me vetėm 18 vjet
por s'mund tė jesh i qetė atėherė kur dhuna flet
Revole nė ēantė, nė vend tė librit kur shkoja nė shkollė
paranoik, se jeta mė qėndrone nė njė fije tė holle
nė anėn tjetėr, familja kishte hetuar nė mua dyshime
nga misioni ne mision, pa vision pėr jetėn time
I arestuar pėr herė tė parė nė Polici
isha kokė fort, fanatik, duke mbrojtur shokėt e mi
pėrgjegjėsin mbi mua pėr krimin qė nuk e bėra
duke i duruar rrahjet pa pushim 2 ditė tė tėra!

Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendova...

Ushtari i rrugės, por tani ēdo gjė ndryshe duket
kėnaqėsija qė ndjeja kishte filuar tė zhdukej
mė i pjekur isha, me shumė dilema nė kokėn time
derisa erdhi koha pėr ndryshime nė jetėn time
Isha i lodhur kėrkoja njė perspektiv tjetėr
njė rugdalje nė dritė larg prej zanatit tė vjetėr,
i zhgėnjyer dhe i penduar per historinė tonė
kuptova qė kisha gabuar edhe pse ndoshta ishte vonė
Shokėt e mi vazhduan edhe pse i luta te ndalojnė
2 prej tyre rinin tani nė burgje e kalojnė
njėri nė Francė ndėrsa tjetri nė Itali
tė 3-tin qe 8 muaj e ka mbuluar dheu i Zi
I vrarė n'aksion nga forcat speciale Italiane
edhe njė herė njė zemėr e djegur rrah nė gjoksin e njė Nane
tani skam pergjigje pse atė lojė e kishim filluar
ndoshta fajet i kishte shoqėria e degjeneruar
I penduar jam pėr ēdo gjė tė keqe qė kam shkaktuar
po tė kisha edhe njė shansė ēdo gjė do tė kisha permisuar
sepse tani nė zemrėn time nxen nje diell nuk ka me borė
jam ushtar i rrugės por me mikrofon nė dorė
 

Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendov...


Ritmi i Rruges
This is some descriptive text.
  Tekst
 .

»tingulli 3 - 4 all bitchiz...

Tash un jam Big Xig
Ne kete kend ku po mendoj
Me nje vemendje fantastike
Veq per ju tani kujtoj
Pse jeni kaq te bukura une spo e kuptoj
Veq mami yt e din sa zor te konstruktoi
Mos ta harroj edhe babin qe e ki shmeker
Me mercedes 500 edhe paret n'kofer
Mobilin si tull Erikson 628
Ti je femer shume e mire
Per nje drejtim ne krevet
Jo jo un s'pajtohem me mendimin tend
Femra s'duhet maltretuar
Veq ne te njejtin kend
Egzistojn shume fekondime ne te njejtin fajll
Une preferoj ne emitimin doggy style
Kjo eshte loja me e mire ne rruge per sex
Me goma te preferuara me emrin gjurex

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Keshtu fillon procedura deri ne mes te lojes
Ne ate kohe kur goja i perkulet gojes
Po e verteta eshte kjo ne menyre eksplicite
Kur tregohet sistemi per nje lavire gengsta shite
Varianta vazhdon per shume ksi qika tjera
Some fuck every night ti plotsojn tri deshira
Nje per nalt e shume tjera deri ne tresh
Ndodh edhe virgjinitetin ta jep ne dore kesh
Neper trojet tona egzistojn shume lavire
Shume bukuroshe e shume me fuck stile
Kete se kem tradit nga ky vend ku na rriti
Per ate edhe kendohet Prishtina Fucking City

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Hajdeni, hajdeni tash qika se per juve ne jeojme
Per juve sonte tere naten ne mes te dy kembeve e qojm
Krejt east side ne Gjilan, ne Prishtine e n'Podujev
Per lavire moderne tash s'jem tu hjek
I kemi pas edhe qikat ne format komplet
Me brusfalltera te zi dhe me mercedeska teget
Krejt ka qen n'rregul deri ne ditet e sotme
Deri atehere kur bari i gjelbert ketu mbretronte
Te ikim nga ngjarja per dy legjenda ne mercedes
Ne maje te Germise nje Kadillak i shendrrum ne sex
Ghetto G play in Pussy Big Xig Fucking Ass
Fundit po i afrohem deri ne mengjes
E tash erdhi fundi ne te njejten porosi
COME ONE, COME ONE, BITCHIZ ,BITCHIZ DANCE WITH ME

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

 

Etno Engjujt

 »etno engjujt - drejt vdekjes (me don arbas)...

Nje dhembje pa sherim
Nentoka te therret
Cdo gje e humbur tash
Ne jete

Problemi vetem ghetto ishte ne jeten tani qe pati
Chivas TT I pafat I qelloi fati
Marihuana smoking keshtu jeten e kalonte
Keto ishin tani gjerat qe kurre nuk I ndryshonte
I rritur ne dill mercedesin pas veti
Ne jeten e drejtuar tani cdo e mire I treti
Fiksiratej dhe pa te nuk mund te rrinte kurre
Tetovazhen e vdekjes e kishte ne lekure
Dhe kjo I hyri ne gjak ne jeten e pakuptim
Ne jeten e veshtire te rruges qe e thirrin krim
Jeta jote sot eshte para perfundimit
Per bossin tend flliqesh ne vepra te eliminimit
Por e veshtire e veshtire te dalesh nga ky terr
Fati yt dihet allkatraz ose ferr
Ne kazino e vere jeten cdo te ndodh mandej
Po ti lehte pergjigjesh se do te jete ok
Keshtu mendon ti te shkon jeta fllesh
Bugati kobra dhe dollaret ne kesh
Femrat dhe mallin qe e shikon ne sy
Dy te tretat bossit e 10% perqind per ty

Nje dhembje pa sherim
Nentoka te therret
Cdo gje e humbur tash
Ne jete

Tek ti vrasja behet edhe tani per basket
Shkorpioni birra e pejes permi kabriolet
Bugati pllazha rruga market ne kesh
Marlboro kondomi TT vothi ne vesh
Tequilla dum dum I humbur neper kende
I pafat kur nuk ishe tani zot I jetes tende
Dhe jeta tani vazhdon mbi boten e boshatisur
Dhe kendon me shprese tani plas moj zemer e dalldisur
Pa shprese ardhmerine ti prapa po e len
Idolli yt Kosovas Outlawz Clan
Ne vrasje dhe ne krim me emrin El Fernando
Fuckit machoman ne stilin Desperado
Pran bazenit me femna dhe me dy unaza ari
Allti ne bokserica dhe dy gota kampari
Ngadale fillon masazha duke e lyer ne vaj
Me kampari dhe chivas lagte trupin e saj
Rrezet e diellit e ngrohnin seksin e tij
Pasojat nuk I dinte ndoshta nuk I di as ti
E tash te qihet nana se vertete e kerkove
Ne jeten e drejtuar tani vdekjes ne goje I shkove

Nje dhembje pa sherim
Nentoka te therret
Cdo gje e humbur tash
Ne jete...

www.albarap.com

welcom
 .»etno engjujt - ti je bitch...

Baby ti je bitch e bukur e mire por bitch
Me trup figure te mire po prapseprap je bitch
Tona kushtet I pate kampshtepizen afer detit
Po kurven sikur ti smun e man afer vetit
Shoqet e tua jane martu ti vazhdo rrugen e vjeter
Ti je vetem nje bitch dhe me asnje gje tjeter
Luftova per ty po ti krejt ndryshe ma ktheve
Ishe femna ime po shokve te mi ua theve
Sta kom prish kurre tona senet ti kom ble
Mki tradhetu sa ki mujt sa nuk muj as mi ngje
Nuk ka kthim per ty me te dasht ma nuk muj
Mos mu lut prosti` e mos me bjer as ne guj
Mki tradhetu nihere heren e dyte nuk e ha
Ti je per mu nje bitch e kthim per ty nuk ka
Tash te bjen tensioni se fjalet e mia I kupton
I rrespektoj femnat po jo edhe ciftin ton Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemer ti je bitch
Shko mushu edhe pak
Sikur nat per nat
Dhe kupto
Se zemer ti je bitch

Bejbi ti je bitch nuk mendove kur te thash
Nuk ndryshove permiresove andaj bitch je edhe tash
Dikur ishe e bukur e enderroja ēiftin ton
E tash me te pas ne krevet as viagra nuk ma con
Dikur ishe si peshk e tash u bone si balen
E ni kallabllak I madh trupin ty pernat ta nxen
Se ty nuk te del boll njo as me kon pika e djalit
Ti je vetem nje princeze e rrezume prej kalit ( ka..t )
Sonte te mush dikush edhe masanej te rreh
Dy tri turra ti jep e te shtin edhe me ngre
Se tash ti je bo profi per cdo ngjarje ne krevet
Kur o kon hera e pare ki harru tani dhe vet
Ti je bitch mos harro fati yt eshte ne erresire
Nuk mundesh para meje mu bo si qike e mire
Edhe ushtart e kforit te shfryhen ty ne trup
Dikur tkom pas femen e sot mu po me vjen turp
Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemer ti je bitch
Shko mushu edhe pak
Sikur nat per nat
Dhe kupto
Se zemer ti je bitch

Bejbi ti je bitch qe kurre ski nejt rahat
Nje ekspert I fekondimit qe mushet nat per nat
E une tkom dasht dikur tona senet I ki pas
Kerrin personal pare dhe dukat me thase
Kampshtepizen afer detit dhe shtepine larg qytetit
Por gabimin me ty une kurre sja fail vetit
Une ta kom hup dhe qaj sen o` kon lezet
Ne dhomen e tamajes dikur veres ne det
Po u ndame shyqyr e tash smuj me te kuptu ty
Nihere mqove ne rrote te sames e tash po don mu kthy
Po une sjom manjak me hi prap ne at tregim
Bitch profesionin mduket e ki trashegim
Hapat per mos me met vazhdimisht I ki perdor
Dhe I mjeri aj shqiptar qe ki mi met ne dore
Tash shko mushu dhe sdu me ni mo per at emen
Lamtumire “ mah luv “ dhe hasta la vista zemer


Bitch mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemer ti je bitch
Shko mushu edhe pak
Sikur nate per nat
Dhe kupto
Se zemer ti je bitch

www.kosovarap.com


This is one of my favorite images

Tingulli 3This is one of my favorite images
This is some descriptive text.